Aydın-Didim-Kuşadası-Obstetricion Aydın-Didim-Kuşadası-Obstetricion Aydın-Didim-Kuşadası-Obstetricion

Emre ZAFER


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyeti sonrasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Genetik uzmanlık eğitimine başladı. Prof. Dr. Menevşe ve Prof Dr. Ekmekçi’den dersler aldı. 2000 yılında Genetik Uzmanı oldu ve Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’den genetik uzmanı olarak askerlik hizmetini tamamladı. Bu sırada Prof. Dr. Gül ve Prof. Dr. İmirzalıoğlu, Prof. Dr. Bahçe ile çalıştı.

Kısa bir süre Özel İstanbul Cerrahi Hastanesi genetik laboratuvar sorumluluğunda bulunduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri National Institutes of Health’de Sitogenetik Fellowship programına girdi. Burada Francis Collins, Robert Nussbaum, Jeanne Meck, gibi genetik biliminin devleri ile çalışma olanağı buldu. 2005 yılında American Board of Medical Genetics diplomasını aldı. Bu sırada yine Amerika Birleşik Devletleri Washington D.C.’de Georgetown Üniversitesi Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı programına kabul edildi. Yoğun ve multicenter bir eğitimden sonra 2009’da Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı diplomasını aldı. Bu eğitim sürecinde Helain Landy, John Queenan, Joseph Collea, ve UCSF’de Julian Parer, gibi perinatoloji ve yüksek riskli gebeliklerin ileri gelen isimleriyle çalıştı.

Aynı sene Türkiye’ye dönerek Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı denkliğini aldı. Konya Akşehir Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı.
  • Dr. Emre Zafer
  • Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı